SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player
geanta piele vintage

Kącik jęz. angielskiego

 

Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

 

Publikujemy adres i instrukcję logowania do dziennika elektronicznego <<<

 

Zestaw podręczników na rok szkolny 2018/19 <<<

 

 Regulamin korzystania z boiska <<<

 

 14 stycznia 2018 r. po raz dziesiąty zagrała  w naszej szkole Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zabawa była wyśmienita, podobnie jak  zebrana kwota, która w tym roku wyniosła aż 7 270,00 zł i 2,20 euro. Po raz kolejny mieszkańcy  naszego środowiska pokazali, jak wielkie mają serca.
Zbiórkę pieniędzy dla Orkiestry rozpoczęliśmy już w tygodniu poprzedzającym 26 Finał. W szkole można było nabyć pyszne ciasta i inne wyroby kulinarne  przygotowane przez rodziców i uczniów naszej szkoły.
W niedzielę 14 stycznia, pomimo mroźnej pogody, czterech wolontariuszy kwestowało przed kościołem w Stojewsku i przed kaplicą w Mieczynie. Główną imprezę natomiast, jak co roku rozpoczęliśmy o godz. 16:00. Na początku jasełka pt. „Dziecię nam się narodziło” zaprezentowali uczniowie klasy VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz  z chórkiem szkolnym, przygotowane przez panie M. Sornat, A. Frączek i W. Wilczyńską. Ponadto uczniowie z klas I, II i IV pod kierunkiem pań M. Ciszek, L. Siwek i M. Gacia przedstawili inscenizację pt. „Rzepka” a także wykonali tańce: „Poleczka” i „Krakowiak” oraz piosenki w języku angielskim. Na scenie, w ciekawych układach tanecznych, zaprezentowały się także dziewczęta  z klas V - VII, a Karolina Bednarska wykonała piękne piosenki,  które miała okazję zaprezentować wcześniej na Konkursie Piosenki Turystycznej. Występy uczniów przeplatane były licznymi aukcjami, a licytacje, trzeba przyznać, momentami były bardzo gorące. Wszystkie przedmioty   przekazane na aukcje znalazły nabywców. Cel szczytny i ludzie nie szczędzili pieniędzy.

 

 Do akcji WOŚP przyłączyły się również przedszkolaki  wystawiając do licytacji upieczony przez ich rodziców, specjalnie na tę okazję, kolorowy tort. Został on wylicytowany w brawurowej aukcji, którą prowadziły same przedszkolaki, za kwotę 170 zł. Radości nie było końca, gdy okazało się, że dzieci mogły go skosztować.
 Podobnie jak w latach poprzednich, w tym wyjątkowym dniu, można było skorzystać z okazji i przypomnieć sobie sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dokonać pomiaru podstawowych parametrów życiowych, wykonywanych przez wykwalifikowaną pielęgniarkę panią Beatę Wydrych.
Tradycyjnie  w holu szkoły była możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej oraz zakupu ciepłych napoi i chleba z wiejskim smalcem.
Serdecznie  dziękujemy za hojność licytującym i tym, którzy przekazali na WOŚP liczne gadżety. Tegoroczni fundatorzy to:
państwo Violetta i Rafał Chruściel – przewodniczący Rady Gminy Krasocin,  pan Jacek Włodarczyk – przewodniczący Rady Powiatu,  pan Andrzej Jankowski – kierownik GZOZ w Krasocinie, Koło Gospodyń Wiejskich w Mieczynie, OSP w Mieczynie, rodzice Oddziału Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Mieczynie, pani   Małgorzata Klimczyk-Karpińska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieczynie, pan Sylwester Kowalczyk – Firma Handlowa Mal-Met Sylwester Kowalczyk Włoszczowa, państwo   Urszula i Andrzej Dziedzic, państwo Anita i Łukasz Frączek, państwo Agata i Zbigniew Frączek, państwo Bożena i Jan Frączek, pani Barbara Kowalczyk, państwo Justyna i Jan Raczyńscy, pani Małgorzata Sornat, pani Monika Ślęzak -  Ubezpieczenia od A do Z Włoszczowa.
        Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg 26 FINAŁU WOŚP. Każdy gest dobrej woli, nawet najmniejszy datek mają ogromną wartość. Dziękujemy!
        

 

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.