SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player
geanta piele vintage

Kącik jęz. angielskiego

 

Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

 

Publikujemy adres i instrukcję logowania do dziennika elektronicznego <<<

 

Zestaw podręczników na rok szkolny 2019/20 <<<

 

 Regulamin korzystania z boiska <<<

 

Od 5 lutego 2019 roku, przez prawie miesiąc, podejmowaliśmy w naszej szkole działania mające na celu poznanie i utrwalenie bezpiecznych nawyków pracy w sieci. W klasach 1-3 pani Mieczysława Ciszek prowadziła zajęcia w oparciu o takie filmy i scenariusze jak „Mój przyjaciel Necio” oraz „Sieciaki.pl – Poznaj bezpieczny Internet”. W klasach 4-8 zajęcia prowadziła pani Agata Szymczyk. Uczniowie tych klas przypominali i utrwalali sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać korzystając z zasobów Internetu. W klasach 7-8 zwracano szczególną uwagę na podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat cyberprzemocy, jej konsekwencji, roli świadków sytuacji związanych z cyberprzemocą. Uczniowie wykonali krótkie animacje w programie Scratch dotyczące ww zagadnień.
Bezpieczny Internet to również ciekawy Internet. Od dwóch lat nasza szkoła bierze udział w Godzinie Kodowania, która właściwie trwa cały rok, 24/7. Można w niej uczestniczyć z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie.

 

Celem tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań. W tym roku szkolnym do akcji przyłączyły się również dzieci z oddziału przedszkolnego.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.