SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player
geanta piele vintage

Kącik jęz. angielskiego

 

Dzisiaj jest: 20 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał

 

Publikujemy adres i instrukcję logowania do dziennika elektronicznego <<<

 

Zestaw podręczników na rok szkolny 2018/19 <<<

 

 Regulamin korzystania z boiska <<<

 


„Święta, Święta Wielkanocne
Jak wesoło, jak radośnie”.

 Wesoło i radośnie było w naszej szkole, gdyż ponownie gościliśmy panie z koła gospodyń wiejskich. Zbliża się Wielkanoc, a więc i tradycja święcenia palm, dlatego tym razem panie prezentowały dzieciom sposoby wykonywania kwiatów z  kolorowej bibuły i krepiny. Uczniowie z niecierpliwością czekali na te zajęcia plastyczne i gości. Panie pokazywały jak robić kwiaty i pomagały dzieciom, gdyż jak dzieci stwierdziły, nie jest to wcale takie łatwe. Wykonane wspólnymi siłami kwiaty wyszły pięknie. Miały różne kształty i kolory, a gdy były już gotowe, dzieci razem z paniami przystroiły nimi palmę, która wygląda bardzo okazale, a co najważniejsze, dzieci mogą odnaleźć w niej wykonane przez siebie kwiaty.
Takie warsztaty plastyczne z udziałem gości to wspaniała sprawa. Dzieci poznały różne sposoby robienia kwiatów z materiałów papierniczych. Miały okazję współpracować w grupie rówieśniczej oraz z osobami dorosłymi i uczyć się od nich pożytecznych rzeczy.
Panie z koła gospodyń wiejskich chętnie goszczą w naszej szkole, za co im serdecznie dziękujemy. Tym razem w spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca KGW pani Barbara Rak oraz panie Janina Cisek i Stanisława Jordan.  

Copyright © 2014. All Rights Reserved.