26 maja 2018 r. w godzinach 10:00 - 13:00 w naszej szkole odbędzie się  zbiórka krwi. Przyjedzie również tzw. CYTOBUS ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii - mobilny gabinet, w którym kobiety w wieku 25-59 lat będą mogły zrobić bezpłatne badania cytologiczne.

Ponadto prowadzona będzie  akcja  profilaktyczna w kierunku  nowotworów głowy i szyi. Są to nowotwory, które ze względu na swoje umiejscowienie, rozwijają się skrycie i wywołują objawy niecharakterystyczne, które również towarzyszą banalnym infekcjom górnych dróg oddechowych (ból gardła, ból podczas połykania, chrypka). Rozwój większości nowotworów głowy i szyi zachodzi w błonie śluzowej górnych dróg oddechowych i przełyku w tym w jamie ustnej, gardle, krtani, jamie nosowej i zatokach. Mogą one powstawać również w śliniankach, tarczycy i gruczołach przytarczycowych, tkance miękkiej, kościach i skórze.
Wczesna diagnoza to efektywniejsze leczenie!  Gorąco zachęcamy do udziału w badaniach i zbiórce krwi!! Pamiętajmy- krew darem życia!!