Po raz kolejny uczestniczyliśmy w finale wojewódzkiego konkursu Klubów 4 H Ziemi Świętokrzyskiej. W tym roku wędrowaliśmy szlakiem starych domów. Poznawaliśmy wnętrze starego domu, jego wyposażenie i narzędzia, jakimi posługiwali się nasi przodkowie.

Zgromadziliśmy wiele ciekawych i cennych przedmiotów, poznaliśmy kawał historii ale także i ludzi, którzy pamiętają jeszcze wiele z tych odległych czasów.

Utrwaliliśmy zarazem dla potomnych na zdjęciach , w albumach wiele widoków drewnianych, ponad stuletnich chat, mebli i rekwizytów związanych z codziennym życiem w tamtych latach. Wśród zgromadzonych rekwizytów na szczególną uwagę zasługuje wiklinowy wózek dziecięcy z przełomu XIX i XX wieku, sztućce, talerze, krzyż z domowego ołtarzyka, cieślica skoblica do robienia butów zwanych drewniakami. Wszystko to z XIX wieku. Komisja konkursowa doceniła nasze starania i przyznała nam drugie miejsce. 

L. Siwek

         📞 tel: +48 413917011                 📧 email: poczta@szkolamieczyn.pl                 👨‍👩‍👦‍👦 facebook                 💒 organ prowadzący szkołę: Gmina Krasocin