Od roku szkolnego 2010/2011 uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania artystyczne i nie tylko poznając haft matematyczny i origami modułowe.

Wyszywanki matematyczne - szybki kurs
Przed przystąpieniem do wyszywania należy przygotować: linijkę, ołówek, cyrkiel, no i oczywiście igłę i kolorowe nici (najlepiej kordonek lub mulinę). Haft wykonuje się na twardym podłożu, np. na kartce z bloku technicznego lub kolorowym kartonie, brystolu, czy tekturze. Najładniejszy efekt powstaje na czarnym brystolu.
Na przygotowanym papierze rysujemy figurę, a następnie przy pomocy linijki rozmieszczamy, a przy pomocy cyrkla lub szpilki do tablicy korkowej nakłuwamy dziurki. Odległość między nimi decyduje o gęstości rozmieszczenia nici. Elementem malującym jest odpowiednio naciągnięta nitka, czyli odcinek – jedna z podstawowych figur geometrycznych. Za pomocą tylko i wyłącznie odpowiednio rozmieszczonych odcinków tworzy się mniej lub bardziej złożone figury geometryczne. Początek nitki dobrze jest przykleić taśmą bezbarwną na lewej stronie haftu.


Od takich prostych haftów już tylko krok do bardziej skomplikowanych. Prace wykonane metodą haftu matematycznego zostały docenione w konkursie „Zaplątani w sieć” zdobywając I i III miejsce w kategorii szkół podstawowych.