Dnia 10.04.2019 r. przedszkolaki oraz dzieci z klas I- III  wybrały się do kina „Muza” we Włoszczowie  na film pt.  „Niedoparki”  w ramach  Filmowych Drogowskazów 2018/2019 KinoSzkoła VIII -  Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej.

Głównym bohaterem filmowej opowieści o Niedoparkach  był  Hihlik, który po śmierci dziadka wyrusza na poszukiwanie zamieszkującej na drugim końcu miasta rodziny. Jednak nie jest łatwo odnaleźć się w nowej grupie i zostać przez nią zaakceptowanym (tym bardziej, że jest to rodzina mafiosów, na czele której stoi Tulik senior zwany Padre). Zasady moralne Hihlika (zaszczepione mu przez dziadka) zostają poddane próbie, ale mały Niedoparek  wychodzi z niej zwycięsko. Także inni bohaterowie filmu wynoszą cenne lekcje z przygód, które ich spotkały.
Tematem prelekcji były bardzo ważne zagadnienia  często towarzyszące dzieciom w czasie zabaw:
- czym jest agresja?
- jak rozwiązywać konflikty bez użycia przemocy?
Postępowanie bohaterów filmu było zatem pretekstem do rozmowy z dziećmi o tych zagadnieniach, do poznania ich opinii na ten temat oraz podkreślenia, iż w świecie ludzi kradzież jest zawsze czynem nagannym i podlegającym karze, a uczniowie w tym wypadku nie powinni brać przykładu z bohaterów filmu. Ciekawym, wartym podjęcia wątkiem był również ten związany z rodziną, która może być wsparciem i stanowić o tożsamości jej członków, jak  również jest  wartością większą niż bogactwo.