Policjant pokazuje uczniom sposób przechodzenia przez pasy na przejściu

Dzieci z klas I-III wzięły udział w spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Policji Powiatowej we Włoszczowie.

Dzięki sprzyjającej pogodzie, spotkanie odbyło się na boisku, co umożliwiło wykonanie wielu praktycznych ćwiczeń. Jak co roku pan policjant powtórzył z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze dla nich znaki drogowe, ćwiczyły praktycznie prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Pan policjant rozłożył matę imitującą pasy na drodze, by dzieci przechodziły po nich uwzględniając wszystkie konieczne zasady. Zwrócił też uwagę na bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, zwłaszcza na placach i podwórkach znajdujących się w pobliżu ruchliwej drogi. Rozmawiał z dziećmi o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami oraz w sytuacji gdy same pozostaną w domu. Dzieci jak zwykle zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Na zakończenie pan policjant rozdał dzieciom odblaski, które teraz noszą przy plecakach.