Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie klas 0-III uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych, a nasza szkoła tego dnia zamieniła się „w bajkową krainę”. Na szkolnych korytarzach można  było spotkać dostojne księżniczki, wróżki, królewny śnieżki, pszczółki, Supermenów, Batmanów, policjantów i wiele innych postaci. Bajkowi bohaterowie spotkali się w bajkolandii,  czyli na sali gimnastycznej. Tam bawili się przy dźwiękach muzyki, w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze.