SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniu 14 listopada 2017 r. uczniowie klas 0-III udali się wraz z wychowawcami, paniami Małgorzatą Sornat, Mieczysławą Ciszek, Lidią Siwek i Urszulą Dudek, na wycieczkę do Kielc. W zakres atrakcji wchodziło Muzeum Zabawek i Zabawy wraz ze specjalnie przygotowanymi warsztatami plastycznymi „Bardzo kolorowe zabawki ludowe” oraz Manufaktura Słodyczy, gdzie dzieci wzięły udział w pokazie produkcji lizaków i same mogły sprawdzić się w rolach małych cukierników – własnoręcznie przygotowując słodkości.
W muzeum, wśród licznych kolekcji zabawek, dzieci obejrzały m.in.: lalki z przełomu XIX i XX wieku z główkami wykonanymi m.in. z porcelany, pochodzące z XIX wieku żołnierzyki ołowiane, charakterystyczne w Polsce zabawki ludowe - koniki, klepaki, gliniaki itp., a także eksponaty ludowe z Węgier, Czech i Słowacji. Zabawki ludowe  są ręcznie zdobione, malowane i wykonane z naturalnych materiałów przy użyciu dawnych, stolarskich narzędzi.

 

Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały kolekcje modelarskie, wśród których są  modele latające, pływające i jeżdżące, wykonane z kartonu i plastiku.
W zbiorze  zabawek swoje miejsce mają również zabawki znane współczesnym maluchom, takie jak: klocki Lego i lalki Barbie, maskotki, pluszaki, gry.
Odwiedziny w Manufakturze Magia Karmelu są ciekawym pomysłem na wycieczkę. W trakcie warsztatów dokładnie pokazano i objaśniono dzieciom niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu, a na zakończenie wszyscy uczestnicy wyrobili swojego własnego lizaka. W nagrodę każde  dziecko otrzymało dyplom Małego Karmelarza.
Takie warsztaty to wspaniałe połączenie nauki i zabawy.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.