SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

„O zdrowie i bezpieczeństwo dbamy – książki chętnie czytamy” to hasło tegorocznej VII Gminnej Biesiady Profilaktyczno - Czytelniczej, która odbyła się w naszej szkole 22 listopada. W ten szczególny dzień sala gimnastyczna naszej szkoły przekształciła się w mini teatr, gdzie zebrali się zaproszeni goście oraz delegacje uczniów z poszczególnych szkół gminy Krasocin wraz z opiekunami.  
Biesiadników powitała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie, Pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska. Na tę okoliczność do naszej szkoły zawitali: Wójt Gminy Krasocin - pan Ireneusz Gliściński, przewodniczący Rady Gminy Krasocin - pan Rafał Chruściel, proboszcz parafii Stojewsko – ks. kan. Marek Szyba, kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Krasocinie - pani Irena Kuśmierczyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie - pani Aleksandra Klim wraz z panią Anną Pawelec – pracownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie i Filii w Mieczynie, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasocinie - pan Mirosław Łapot, zastępca  przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krasocinie - pan Jacek Wojciechowski, lekarz pediatra Gminnego Ośrodka Zdrowia w Krasocinie - pani Wanda Herczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie – asp. Karol Bator i kierownik dzielnicowy asp. Marek Tyjas oraz psycholog - pani Halina Juzyszyn-Krzysztofik i pani Agnieszka Staszczyk reprezentujące Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włoszczowie.
Prezentację programów artystycznych rozpoczęli uczniowie naszej szkoły, którzy na tę okoliczność przygotowali własną inscenizację bajki „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”.

 

  Trudne życiowe doświadczenia królewny były dla każdego uczestnika biesiady szkołą życia i nauką rozróżniania dobra od zła. Na podstawie jej przygód młodzi aktorzy ukazali kilka dobrych rad na naszą codzienność. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieślach w piosence przedstawili jak nie należy się odżywiać, a co trzeba jeść by być zdrowym. Zachęcili także do wszelkich aktywności fizycznych prezentując różne formy taneczne. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej w Czostkowie słowami poezji apelowali, by dbać o higienę oraz zachęcali do przestrzegania zasad kultury. Rad dotyczących odżywiania i życia w zdrowiu udzielili wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej w Krasocinie  wcieliwszy się w postaci z różnych bajek. Jako ostatni wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Olesznie, którzy w swe występy zgrabnie zaangażowali wszystkich uczestników biesiady. Ich przedstawienia pokrótce opowiadały historie z różnych baśni odwzorowując współczesność i nurtujące problemy.
Po części artystycznej głos jeszcze raz zabrała pani dyrektor dziękując wszystkim uczniom i ich opiekunom za przygotowane przedstawienia. Następnie swoimi spostrzeżeniami i radami z zebranymi podzielili się pan wójt Ireneusz Gliściński i pani Halina Juzyszyn-Krzysztofik - psycholog z włoszczowskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Na zakończenie spotkania przybyłe do szkoły delegacje otrzymały upominki w postaci książek i dyplomów.
 
                        

  

 

 

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.