SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Listopad to wyjątkowy miesiąc. W tym czasie, w wielu miejscach podejmowane są inicjatywy na rzecz przeciwdziałania rasizmowi, przemocy, dyskryminacji i wykluczeniu. W Polsce oraz na świecie obchodzone są Dzień Tolerancji, Życzliwości oraz Praw Dziecka. Nasz szkolna społeczność także przyłączyła się do obchodów. W tym roku postanowiliśmy świętować w nieco inny sposób niż dotychczas. Uczniowie klas I-VII przygotowali plakaty poświęcone tematyce Praw Dziecka. Dzieci włożyły sporo pracy w wykonanie swoich prac, a w podziękowaniu otrzymały dyplomy. W każdej klasie również wybrano króla i królową życzliwości.
W poniedziałek 27 listopada odbył się apel, na którym wystąpili uczniowie klas II, IV, V i VII. Każdy z nich nosił strój typowy dla przedstawicieli innej narodowości czy rasy. I tak, na scenie gościliśmy m.in. Japonkę, Włocha, Hinduskę, Afroamerykanina. Ale na tym nie koniec. Wszystkie dzieci mogły w tym dniu wcielić się w obcokrajowca i poznać część kultury danego narodu.

 

Wspomnieliśmy także sylwetkę wielkiego pedagoga Janusza Korczaka i wartości, które powinny przyświecać dzieciom i dorosłym. Nasi uczniowie doskonale je znają, ale dobrze jest odświeżać tę wiedzę zarówno im, jak i nam - dorosłym. To była lekcja tolerancji dla obcych kultur, innych wyznań, poglądów, naszych odmiennych charakterów czy wyglądu. Inny nie znaczy gorszy. Choć różnimy się między sobą, wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy mamy prawo mieć prawa.

Prezentujemy wyniki konkursu pod hasłem "Król i Królowa Życzliwości":

Klasa 'O' – Kinga Dąbek
Klasa I- Oliwia Kozieł
Klasa II- Wojtek Dwojakowski
Klasa III- Kamil Łapot
Klasa IV- Paulina Mróz
Klasa V- Magdalena Robak
Klasa VI – Karolina Bednarska
Klasa VII- Milena Skowron

Wyniki konkursu na plakat pod hasłem: ''Mam prawo do...."

Miejsce 1- klasa II, VII
Miejsce 2 – klasy I, III, VI
Miejsce 3 – klasy IV i VCopyright © 2014. All Rights Reserved.