SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, we wtorek 28 listopada uczniowie klas 0-3 przynieśli do szkoły swoje ukochane pluszowe misie. Uroczyste spotkanie pluszaków odbyło się w sali  klasy 2, którą specjalnie przygotowano na przybycie takich gości. Dzieci powitały swoich ulubieńców piosenką „Pluszowy miś”. Następnie koleżanki ze starszych klas przedstawiły historię powstawania misiowego święta. Korzystając z literatury popularnonaukowej przedstawiły dzieciom postać prawdziwego misia - niedźwiadka żyjącego w ZOO i w środowisku naturalnym. Wskazały także miejsca ich występowania w Polsce. Po tej oficjalnej części nastąpiła prezentacja misiów przez właścicieli. Niektórym, podczas spotkania nadawano nawet nowe, specjalne imiona.
Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych to podstawowy cel takich spotkań, dlatego też nie mogło zabraknąć głośnego czytania fragmentów ciekawych książek z „Misiowej biblioteczki”, których bohaterami są oczywiście sympatyczne misie. Po edukacyjnych zabawach przyszedł czas na misiowe psoty i pląsy.

Spotkanie zakończyliśmy wesołym akcentem przy piosence  „Jadą, jadą misie”. Następnie wszyscy zadowoleni rozeszli się ze swymi milusińskimi na lekcje. Zajęcia w tym dniu także były wyjątkowe i dla każdego wręcz niezapomniane, bo w ławce każdy  przy sobie miał ulubionego pluszaka - misia.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.