SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W tym roku nasza szkoła  po raz drugi włączyła się w charytatywną pomoc i dołączyła do grona wspierających Szlachetną Paczkę - projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Ze strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl  wybraliśmy rodzinę potrzebującą wsparcia. Wśród najważniejszych potrzeb wymieniono żywność i środki czystości. Przydałaby  się również pralka typu Frania, bo ta używana do tej pory niedawno się zepsuła.
Wszystkie klasy wraz z wychowawcami bardzo aktywnie przystąpiły do gromadzenia darów, a czasu mieliśmy niewiele, bo zaledwie  tydzień. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców,  zaangażowaniu i wyjątkowej hojności naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców Mieczyna  przygotowano 6 paczek: z artykułami spożywczymi, środkami czystości, pralkę typu Frania, żelazko i inne drobne akcesoria. 9 grudnia paczki zostały  przewiezione  do magazynu na ul. Strażackiej 4 w  Łopusznie, a następnie  rodzina otrzymała paczki  odpowiadające jej indywidualnym potrzebom, a również i  marzeniom.

Taka pomoc podkreśla godność obdarowywanych. Oprócz rzeczy materialnych rodziny dostają sygnał, że nie są same.   

 

                                                                          
 Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom, uczniom i mieszkańcom Mieczyna, którzy składali swoje dary w sklepie ATUT MARKET oraz właścicielom sklepu „JOSERA” w Mieczynie. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.
„Dziękujemy za wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.”
                                                                          

Copyright © 2014. All Rights Reserved.