SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W listopadzie uczniowie z klas I - III wzięli udział w gminnym  konkursie  „Segregowanie to surowców oszczędzanie” organizowanym  przez  Stowarzyszenie  „Wspólnie  Dla Gminy”. Zadaniem konkursowym  było wykonanie pracy plastycznej – kalendarza  w formie  plakatu  na rok 2018 promującego segregację odpadów wśród mieszkańców naszego regionu.
Szczególne zaangażowanie  wykazali uczniowie klasy II. Na zajęciach w bibliotece szkolnej zabawiali się słowem, układali  rymowanki  zachęcające do  segregacji odpadów  wskazując korzyści z tego płynące. Na zajęciach  artystycznych   dzieci  plastycznie  przekonywały do  podejmowania  takich działań. Korzystając z komputerowego programu Microsoft Power  Point wykonały  kalendarz na 2018 rok. Wszystko  ubogacono  w  zredagowane  informacje, powiedzonka   i  prace  plastyczne dzieci. Tak  powstał  bogaty  w treści, zgodny z regulaminem  kalendarz na 2018 r. Podczas oceny przez komisję konkursową  uzyskał największą  liczbę punktów  i zajął pierwsze miejsce w gminie.  W ten sposób  zdobyliśmy nagrodę główną i kalendarz przez nas stworzony  będzie wydany i rozprowadzony  wśród mieszkańców Gminy Krasocin.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.