SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Uczniowie naszej szkoły  z klas  IV, V  i VII  z nauczycielami panią Lidią Siwek i Agatą Frączek w dniu 7 grudnia odwiedzili pensjonariuszy  Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie. Podczas wizyty zaprezentowali  swoje umiejętności teatralne  wystawiając  uwspółcześnioną baśń pt. „Śnieżka”. Przedstawione w niej dobre rady na różne sytuacje w życiu to wspaniała edukacja dla ludzi starszych, często oszukiwanych, nieświadomych działań złych ludzi.  Program  artystyczny   sprawił  dużo radości   mieszkańcom  Domu Pomocy Społecznej. Na ich twarzach widniały uśmiechy zadowolenia i spokoju. Za występ dzieci otrzymały gromkie brawa, kosz cukierków, świąteczny stroik dla szkoły oraz serdeczne podziękowania od pensjonariuszy, pracowników oraz od dyrektora placówki.
Wizyta w Domu Pomocy Społecznej i  spotkanie z ludźmi starszymi, chorymi  były dla  uczniów prawdziwą lekcją życia, lekcją, która uczy szacunku, życzliwości, tolerancji, przyjmowania  ludzi takimi,  jakimi są.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.