SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 W ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (4-10 grudnia 2017r.) uczniowie klasy I- pod kierunkiem pani Mieczysławy Ciszek i klas IV-VII – pod kierunkiem pani Agaty Szymczyk  wzięli udział w ogólnoświatowej akcji  Godzina Kodowania.  
Godzina Kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu „oswojenie” programowania i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, każdy może wziąć udział w Godzinie Kodowania-nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat.  
 Motto na stronie organizatora akcji  https://code.org  brzmi: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki, ponieważ informatyka pomaga rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Dzięki rozpoczęciu nauki wcześnie, uczniowie zdobędą podstawy dla przyszłych sukcesów na jakiejkolwiek ścieżce zawodowej w XXI wieku.

 

Nauka kodowania nie ogranicza się tylko do tej jednej godziny w określonym terminie. Wszystkie materiały są dostępne na stronie organizatora przez cały rok. Kolejnym krokiem w nauce kodowania będzie poznanie przez naszych uczniów programu Scratch, w którym można zaprogramować własne interaktywne historie, gry i animacje — oraz podzielić się swoimi dziełami ze społecznością online.


Koordynator akcji - Agata Szymczyk

Copyright © 2014. All Rights Reserved.