SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W ostatnim czasie nasza szkoła została doposażona w nowoczesny sprzęt informatyczny. Tablice interaktywne zamontowano w dwóch salach lekcyjnych. Uczniowie będą z nich korzystać podczas różnego rodzaju zajęć: od edukacji wczesnoszkolnej, poprzez ciekawe zajęcia przyrodnicze, geograficzne do języków obcych. Na sfinansowanie tego zakupu szkoła otrzymała 14 tys. złotych dofinansowania z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 „Aktywna tablica”. W sumie wartość projektu wyniosła prawie 17,5 tys. zł.
Tablica jest nowoczesnym środkiem dydaktycznym i staje się obecnie znaczącym narzędziem edukacyjnym. Sprzyja kształceniu dzieci w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz motywuje uczniów do większej aktywności w czasie zajęć. Zajęcia z wykorzystaniem tablicy stają się dynamiczniejsze i ciekawsze, a dla uczniów to nauka i zabawa. Uczniowie naszej szkoły wykorzystując tablicę interaktywną uczestniczą w projekcie „Godzina kodowania 2017”  w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Interesujące  łamigłówki wciągają uczniów i dla dzieci  z młodszych klas są świetnym wprowadzeniem do programowania, które zostało włączone do przedmiotu informatyka już od klasy pierwszej.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.