SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

                     
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny - rodzinnie gromadzimy się przy stole wigilijnym, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia.  W tym wyjątkowym czasie dzieci przygotowują jasełka pod okiem swoich nauczycielek.  
We wtorek 19.XII.2017 w naszej szkole z bożenarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie klas IV- VII prezentując na scenie, zgodnie z wielowiekową tradycją, piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem  oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie, w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Król Herod, pasterze i anioły. Uczniowie  z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Na scenie pojawiły się również przedszkolaki - dziewczynki zatańczyły piękny taniec „Kołysanka dla Jezuska” , a chłopcy recytowali wiersze. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Agaty Frączek, p. Wandy Wilczyńskiej, p. Małgorzaty Sornat. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem  podbiły serca publiczności – zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów.  Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.
 Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Klimczyk-Karpińska i pan wójt Ireneusz Gliściński złożyli wszystkim obecnym na sali życzenia świąteczno-noworoczne.  

 

        

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.