Każdy, kto uczy się języka angielskiego wie, że jest w nim wiele wyrażeń o swoistym znaczeniu. Są to tzw. idiomy - specyficzne wyrażenia, których nie tłumaczymy dosłownie na język polski. Przykładem jest powiedzenie ''Leje jak z cebra'', którego angielski odpowiednik brzmi ''It rains cats and dogs'', co w dosłownym tłumaczeniu oznacza ''Pada kotami i psami''. Nasi uczniowie wiedzą, że język rządzi się swoimi własnymi prawami i chętnie zdobywają nową wiedzę, dlatego w szkole odbył się konkurs wiedzy pod hasłem 'Z idiomami za pan brat', zorganizowany przez panią Marię Gacia. Chętni  do udziału uczniowie z klas IV-VII najpierw otrzymali długą listę idiomów, następnie zmierzyli się z testem sprawdzającym poziom ich wiedzy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci książek i gadżetów przydatnych w nauce języka angielskiego.

I miejsce:
Natalia Wiatrowska- kl VII