SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Każdy, kto uczy się języka angielskiego wie, że jest w nim wiele wyrażeń o swoistym znaczeniu. Są to tzw. idiomy - specyficzne wyrażenia, których nie tłumaczymy dosłownie na język polski. Przykładem jest powiedzenie ''Leje jak z cebra'', którego angielski odpowiednik brzmi ''It rains cats and dogs'', co w dosłownym tłumaczeniu oznacza ''Pada kotami i psami''. Nasi uczniowie wiedzą, że język rządzi się swoimi własnymi prawami i chętnie zdobywają nową wiedzę, dlatego w szkole odbył się konkurs wiedzy pod hasłem 'Z idiomami za pan brat', zorganizowany przez panią Marię Gacia. Chętni  do udziału uczniowie z klas IV-VII najpierw otrzymali długą listę idiomów, następnie zmierzyli się z testem sprawdzającym poziom ich wiedzy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci książek i gadżetów przydatnych w nauce języka angielskiego.

 

I miejsce:
Natalia Wiatrowska- kl VII

II miejsce:
Paulina Kmieć- kl VII
Kinga Kowalczyk- kl VII

III miejsce :
Paulina Mróz- kl IV
Igor Łapot- kl VI

                            Gratulujemy!

                        


Copyright © 2014. All Rights Reserved.