SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 22 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Małgorzata Klimczyk – Karpińska  oraz uczniowie Paulina Kmieć i Dominik Taras z klasy VII.
Jako pierwsze  wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowane przez panią Małgorzatę Sornat. Każde z dzieci na tę okoliczność ślicznie wyrecytowało wiersz w formie życzeń dla swoich dziadków. Słowami Blanki: „jedni zatańczyli, drudzy zaśpiewali” – przedszkolaki pochwaliły się swoimi umiejętnościami wokalnymi; chłopcy ślicznie zaśpiewali piosenki, a dziewczynki zatańczyły znany nam już wcześniej śnieżynkowy taniec.
Po przedszkolakach swoimi popisami tanecznymi uraczyły nas dzieci z klasy I i II pod opieką pań Mieczysławy Ciszek i Lidii Siwek. Uczniowie wspólnie wykonali tańce: poleczkę i krakowiaka, a także dały popis w muzycznej inscenizacji „Rzepki” Jana Brzechwy. W oczach dziadków i babć widać było łzy wzruszenia, gdy ich wnuki prezentowały wiersze.

 

Ostatni wystąpili uczniowie klasy III w programie opracowanym przez  panią Urszulę Dudek. Dzieci zręcznie w kilkuminutowych piosenkach połączonych ze specjalną aranżacją taneczną przedstawiły nam życie dziadków od młodości aż do dnia dzisiejszego. Śmiechom nie było końca, gdy słyszeć się dało piosenki takie jak „Umówiłem się z nią na 9” czy „Wesołe jest życie staruszka”. Zabrzmiało również gromkie STO LAT dla naszych szanownych gości.
W trakcie uroczystości, jako gest podziękowania od całej społeczności szkolnej dziadkowie uraczeni zostali symbolicznym kawałkiem tortu z okazji ich święta – miejmy nadzieję, że wpisze się to w kolejną tradycję naszej szkoły.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.