SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W pierwszym dniu lutego przedszkolaki z naszej szkoły wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Sornat wybrały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie. Tam powitała ich pani dyrektor Aleksandra Klim, a następnie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała bajkę o święcie zakochanych, które jak wszyscy dobrze wiemy już niedługo. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o psotnym i jednocześnie zauroczonym w koleżance chłopcu. Później dzieci zabawiły się z paniami bibliotekarkami magiczną kolorową chustą oraz jak same go nazwały – tunelem czasu. Nie zabrakło także tańca przy dobrze znanych naszym przedszkolankom melodiach. Panie uznały, że dzięki naszym dzieciakom również czegoś się nauczyły i dodają kolejne gesty do wyliczanek w tańcu. W bibliotece czas nie mijał tylko na zabawie, ale również na pracy – przedszkolaki odnosząc się do czytanej bajki wykonały walentynkowe sówki laurki. Milusińscy mieli czas dla siebie, kiedy to poznali biblioteczne zabawki oraz przeglądali półki w poszukiwaniu wymarzonej książki. Gdy im się już to udało mogli je wypożyczyć, by później wspólnie z rodzicami zająć się historiami z książeczek. Przed wyjściem dzieci grzecznie podziękowały za miły pobyt i umówiły się na kolejne spotkania.

 

     

Copyright © 2014. All Rights Reserved.