SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

17 marca Irlandczycy obchodzą Dzień Św. Patryka- ang. St. Patrick's Day., który w tym roku wypada w sobotę. W związku z tym, że jest to ważne święto w krajach anglojęzycznych, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Marii Gacia także zaakcentują ten dzień.


Celem obchodów jest
–    propagowanie wiedzy na temat świąt i zwyczajów w krajach anglojęzycznych
–    kształtowanie postawy ciekawości, tolerancji i otwartości  wobec innych kultur
–    doskonalenie znajomości języka angielskiego
–    rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych

W poniedziałek 19 marca 2018r. wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły ubrani w coś zielonego, koszulka, spodnie, spódnica, sukienka, szelki, pasek, opaska, chusta, kapelusz, peruka, etc, ewentualnie, z braku zielonej części garderoby można mieć przypiętą papierową trójlistną koniczynkę-symbol Irlandii. Uczniowie, którzy dostosują swój strój w tym dniu zwolnieni będą z odpowiedzi ustnej z j. angielskiego;)
Ponadto, na korytarzu szkolnym przy zielonym stoisku w czasie przerw  międzylekcyjnych czekać będą na was niespodzianki:) Będzie można wylosować pytania związane z St. Patrick's Day, za poprawne odpowiedzi przewidziane sa słodkie nagrody:)
To jeszcze nie koniec - dla chętnych przewidziany jest konkurs plastyczny pod hasłem "Welcome to Ireland".

 

Regulamin konkursu "Welcome to Ireland"

Do 15 marca 2018 r. uczniowie klas I-VII oraz oddziału przedszkolneg przynoszą plakat formatu A4 lub dużej kartki z bloku technicznego, wykonany dowolną techniką, przedstawiający piękno Irlandii z nawiązaniem do krajobrazu, ludzi, symboli, miejsc, wydarzeń, świąt.  Plakat musi zawierać elementy języka angielskiego, np hasło, słówka związane z Irlandią.
Dnia19 marca odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu w kategoriach O-III, IV-VII.  Jury oceni pomysł i estetykę pracy oraz poprawność językową.


                                                                                                                                                                                                                   Zapraszamy!

Copyright © 2014. All Rights Reserved.