SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player


6 marca dzieci z klas 0-III wyjechały na wycieczkę do Kielc, gdzie w hotelu kongresowym brały udział w interaktywnym widowisku pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”, przygotowanym przez aktorów Teatru Show z Wrocławia. Podczas wspólnej zabawy poznały tajniki realizacji filmowej opowieści. Śledząc losy tytułowego Szewczyka Dratewki obserwowały pracę ekipy filmowej na planie zdjęciowym – operatora kamery, realizatora obrazu, dźwiękowca i reżysera. Znana już dzieciom historia o Szewczyku Dratewce została opowiedziana w inny sposób tzn.  obrazem, realizowanym za pomocą kamery, który pojawiał się na telebimie. Największą atrakcją był udział dzieci w realizacji tego widowiska. Wylosowane dzieci dostały tzw. „szczęśliwe bilety”, które umożliwiły im występ na planie filmowym, czyli odegranie krótkich scenek. Bardzo chętnie wcielały się one w rolę filmowych bohaterów np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Dziewczynki odegrały rolę księżniczek, a chłopcy myśliwych. Aktorskie  poczynania dzieci na scenie były również filmowane i wyświetlane na telebimie. Zabawa wszystkim podobała się, dzieci zdobyły kolejne ciekawe doświadczenia.
Film nakręcony z udziałem naszych wspaniałych aktorów będzie wkrótce udostępniony na naszej stronie www.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.