SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 6 marca 2018 roku uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie udali się na wycieczkę do Kielc.
Naszymi opiekunami były wychowawczynie: pani Agata Szymczyk, pani Wanda Wilczyńska i pani Irena Kukla. Spod szkoły wyruszyliśmy o 8:00. Po godzinnej podróży autokarem byliśmy na miejscu.

Pierwszym etapem wyprawy było zwiedzanie byłego więzienia kieleckiego, w którym obecnie znajduje się Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej OMPiO. Na początku podzielono nas na dwie grupy: pierwszą stanowiły klasy IV i V, natomiast drugą – VI i VII. Obydwa zespoły miały możliwość zwiedzania OMPiO i uczestniczenia w warsztatach na temat zmieniających się granic naszego kraju na przestrzeni wieków. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnych, pracując w grupach, porównywaliśmy powierzchnie Polski oraz gęstość zaludnienia. Następnie wyniki prac prezentowaliśmy na forum. Podczas zwiedzania ośrodka, który mieści się w dawnym wiezieniu kieleckim, przewodnik przybliżył nam sylwetki znanych Polaków związanych z Kielecczyzną: Stefana Żeromskiego i Józefa Piłsudskiego oraz Stanisława Staszica, Mariana Langiewicza i Hauke-Bosaka.  Poznaliśmy realia XIX – wiecznej polskiej szkoły. Jednak największe wrażenia wywarło na nas oglądanie karceru, cel więziennych i miejsc straceń skazańców. Mogliśmy wziąć do ręki ciężki karabin, założyć hełm żołnierski, czy dotknąć mundur powstańca styczniowego.

 

Kolejnym etapem wycieczki był udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym pt. „Talent show”. Poznaliśmy kulisy produkcji  teledysków, a podczas wspólnej zabawy zobaczyliśmy, jak pracuje ekipa telewizyjna, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowy aktor. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje talenty, m. in. układanie kostek na czas, taniec. Jednak największą atrakcją były występy przed publicznością, które zostały nagrane. Szczęśliwcami z naszej szkoły okazali się: Jakub Klimczyk, Klaudia Stępień, Filip Stępień i Natalia Dwojakowska. Za miesiąc będziemy mogli obejrzeć w Internecie nasze popisy przed kamerą.
Po posiłku w galerii „Echo” wróciliśmy ok. godz. 15–ej do Mieczyna. Naszym zdaniem to była interesująca wycieczka . Dzięki ciekawym zajęciom poszerzyliśmy naszą wiedzę z dziedziny historii i filmu.    

 

                                                        Organizatorzy i uczestnicy wycieczki

 

                                                                                                                                                                                          

Copyright © 2014. All Rights Reserved.