SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 Dzień Św. Patryka obchodzony 17 marca to bardzo ważne święto dla Irlandczyków. Uczniowie szkoły w Mieczynie pod kierunkiem p. Marii Gacia przyłączyli się do świętowania. Inicjatywa była dla uczniów okazją do poszerzania wiedzy na temat świąt i zwyczajów krajów anglojęzycznych, do nauki słownictwa, kształtowania postawy tolerancji wobec obcych kultur, do zabawy i integracji.
 Korytarz szkolny oraz stroje uczniów na jeden dzień przybrały kolor wiosennej trawy, z racji tego, że zielony jest kolorem Irlandii, a symbolem roślinnym jest koniczyna. Irlandia znana jest z przepięknego krajobrazu, dlatego potocznie nazywana jest zieloną wyspą. Święty Patryk- patron Irlandii, był misjonarzem który nawracał Irlandczyków na Chrześcijaństwo, trójlistna koniczyna służyła jako pomoc przy objaśnianiu dogmatu Trójcy Świętej.
 A jak wyglądały obchody Dnia Św. Patryka w naszej szkole? Pani M. Gacia zorganizowała konkurs pod hasłem 'Welcome to Ireland', dzieci przygotowały przepiękne plakaty, za które otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

Na szkolnym korytarzu przy zielonym stoisku dyżurowały dziewczynki z klasy IV. Ochotnicy podchodzili, losowali pytanie związane z Irlandią i Dniem św. Patryka. Za poprawne odpowiedzi zdobywali nagrody w postaci zielonych słodkości.
Kolejną atrakcją tego dnia była tzw 'ścianka' , czyli miejsce gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z fotorekwizytami. Chętnych nie brakowało i w efekcie powstało sporo zdjęć typu selfie.
Chcemy serdecznie podziękować paniom Katarzynie Robak i  Lucynie Stępień, które zaangażowały  się w przebieg tego święta, poświęciły swój czas i środki przygotowując słodkie nagrody dla dzieci- ciasto i babeczki. Dzień św. Patryka był miłym akcentem i wniósł do naszej szkoły odrobinę wiosny.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego z elementami języka angielskiego pod hasłem 'Welcome to Ireland'.

Kategoria 0-III

Miejsce I Patryk Stępień
Miejsce II Wiktoria Judaszewska
Miejsce III Nadia Sobczyk

Kategoria IV-VII

Miejsce I ex aequo
 Klaudia Stępień
 Zuzanna Pawelec
Miejsce II Zuzanna Sobczyk
Miejsce III  ex aequo
Jakub Taras
Oliwia Robak
Magdalena Robak

Copyright © 2014. All Rights Reserved.