SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

21 marca 2018 roku obchodziliśmy po raz drugi w naszej szkole „Dzień Matematyki na sportowo”,  którego temat  przewodni  brzmiał „Matematyka od kuchni”.
Do rywalizacji stanęli uczniowie z klas III-VII kolejno losując pytania z prezentacji przygotowanej przez inicjatora i organizatora Dnia Matematyki w Polsce -  Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl. Po rundzie pytań matematycznych była konkurencja sportowa - „rzut moherem”, a dokładnie moherowym beretem.  Następnie rundka pytań matematycznych i znów zabawa sportowa, (wrzucanie piłeczki pingpongowej do plastikowych kubeczków ustawionych w trójkąt). Po kolejnej rundzie pytań matematycznych przedostatnia konkurencja sportowa: rzut papierowym samolotem przez hula hop. Dodatkową konkurencją, w której można było „zarobić” dużo punktów była „gorączka złota” – szukanie monet 1, 2 i 5 groszowych w piasku. Do walki zagrzewali kibice poszczególnych zawodników, którzy również rywalizowali ze sobą na „hasła dopingowe”. Prym wiodła klasa VI, co okazało się nie bez znaczenia dla ucznia reprezentującego tę klasę.

 

  Po podliczeniu punktów wszystko stało się jasne. W kategorii klas IV-VII:
- I miejsce -  Igor Łapot – klasa VI
- II miejsce – Kacper Jakub Łapot – klasa VII
- III miejsce – Jakub Taras – klasa IV
- IV miejsce – Filip Robak – klasa V
W klasie III wyniki ułożyły się następująco:
- I miejsce – Daniel Jordan
- II miejsce – Kamil Łapot
- III miejsce – Mikołaj Palac

 Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz układanki logiczne ufundowane przez organizatorów.  
Dzień Matematyki obchodzony jest po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę Królowej Nauk oraz to, że jest obecna w naszym życiu praktycznie wszędzie i bez jej znajomości nie da się funkcjonować.
Mamy nadzieję, a wręcz jesteśmy o tym przekonani, że kolejna edycja „Dnia Matematyki na sportowo” w naszej szkole przyniesie dużo emocji i dobrej zabawy, tak jak to miało miejsce w tym roku.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy – zawodnikom i kibicom – za piękną rywalizację, za chęci i zaangażowanie. Gratulujemy!

Organizatorzy:
Agata Szymczyk
Agata Frączek  


Copyright © 2014. All Rights Reserved.