SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Wielkanoc to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodemu pokoleniu. Dlatego jak co roku, cała społeczność szkolna spotkała się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas.
W świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci prezentując wykonane na zajęciach w szkole oraz w domu z pomocą rodziców, piękne wielkanocne pisanki, okazałe palmy, stroiki, kolorowe kwiaty. Dopełnieniem tej niepowtarzalnej, wielkanocnej atmosfery był program artystyczny pt. ”Wielkanocna Bajeczka”, przygotowany przez dzieci z klasy I, II i z przedszkola. W świątecznie udekorowanej sali, w barwnych strojach, dzieci przypomniały wielkanocne zwyczaje, recytowały wierszyki, zaśpiewały okolicznościowe piosenki. Przyjemnym punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu „Najładniejsza palma wielkanocna’, w którym wzięły udział dzieci z klas 0-III. Była to praca rodzinna, gdyż dzieci robiły palmy w domu, z pomocą rodziców. Za udział w konkursie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Najładniejsze palmy wyróżniono, a wykonawców nagrodzono drobnymi upominkami.
Życzenia świąteczne złożyła zgromadzonym pani dyrektor i tradycyjnie już wszyscy poczęstowali się wielkanocnym jajeczkiem.
Takie miłe spotkania służą integracji społeczności szkolnej i ukazują współpracę z rodzicami uczniów, ich wkład w realizację naszych wspólnych zadań.

 


 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.