SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Uczniowie kl. I-III w dniu 28 marca gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie.  Na początku dzieci obejrzały przedstawienie „Z muzyką wśród zwierząt".  Widowisko  opowiadało  o jaskiniowcu zamieszkującym krainę deszczu i poszukującym pięknego, życiodajnego słońca. Wesołe przedstawienie bardzo podobało się zgromadzonej publiczności.  Po widowisku pierwszoklasistów czekała  niespodzianka.  Korzystając z  pobytu w zaczarowanej krainie zostali oni pasowani na czytelników. Pierwszy książkowy chrzest przeszli  już  pierwszoklasiści w szkolnej bibliotece gdzie poznali  regulamin biblioteki i księgozbiór przeznaczony dla najmłodszych.
Przed pasowaniem  pani dyrektor Aleksandra Klim  przeczytała dzieciom  opowiadanie Asy Lind "Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia". Przypomniała także przykazania czytelnika. Następnie  w obecności  wszystkich zgromadzonych w bibliotece uczniowie  klasy  I złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na czytelnika. Na pamiątkę tego bardzo ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało piękną  książkę i kolorową zakładkę. Po ceremonii pasowania dzieci zaproszono do wspólnej zabawy.
Na zakończenie  wyjątkowego pobytu  pierwszoklasiści wypożyczyli sobie pierwsze książki w gminnej bibliotece. Ten miły pobyt i uroczystość pasowania zapewne na zawsze pozostaną w pamięci młodych czytelników i zachęcać będą do odwiedzania biblioteki w kolejnych latach.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.