SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 11 kwietnia 2018r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III  pod opieką wychowawców  udali się na wycieczkę szkolną do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin.
Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty.
Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach : „...aby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć”, podczas których dzieci poznały rodzaje zębów u człowieka, dowiedziały się do czego służą zęby przednie i zęby trzonowe, zrozumiały konsekwencje wynikające z zaniedbania higieny jamy ustnej.
Pod kierunkiem instruktora wykonali prostą pastę do zębów z produktów dostępnych w każdej kuchni: sól morska, soda oczyszczona i olej kokosowy.  Skorzystali również z placu zabaw, który mieścił  się wewnątrz obiektu.
W drodze powrotnej do domu podziwiali piękny krajobraz regionu świętokrzyskiego i Zamek Królewski w Chęcinach. W doskonałych humorach powrócili do domów.

 Copyright © 2014. All Rights Reserved.