SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniach 23-27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbywał się Tydzień promocji zdrowia . Z tej okazji uczniowie klas 0-III uczęszczali na specjalnie przygotowane przez ich wychowawców zajęcia. Organizacja dotyczyła zarówno lekcji jak i przerw międzylekcyjnych.
Pierwszego dnia uczniowie mogli zabawić się w małych Masterchef'ów i sami przygotowywali przepyszne sałatki owocowe i surówki warzywne. Największą frajdę sprawiło im nie tyle samo przygotowywanie co jedzenie smakołyków.
We wtorek dzieci mogły zaprezentować wybrane przez siebie gry planszowe. W klasach wymieniali się grami, od Eurobiznesu i Chińczyka przez różne kolorowe puzzle po zabawy wymagające elastyczności i koordynacji ruchowej (tj. Twister).
Środa była dniem aktywnych przerw. Uczniowie kl. 0-III zbierali się w sali przedszkolaków, a tam z użyciem tablicy interaktywnej uczestniczyli w szybkim kursie zumby dla dzieci. Na kolejne przerwy zaprosili także uczniów starszych klas, aby zademonstrować czego się nauczyli, jak również wspólnie zatańczyć.

 

Czwartek upływał dzieciom pod znakiem zapytania, czy i kiedy poprawi się pogoda, by uczestniczyć w przygotowanych specjalnie na ten dzień zabawach na placu szkolnym. I tak, dopiero na 5 lekcji dzieci udały się na plac zabaw i boisko, gdzie rzuciły się w nurt zabaw. Jedni kręcili hula-hoopem, inni skakali na skakankach, pozostali z wykorzystaniem piłki używali kolorowej chusty. Byli też śmiałkowie próbujący swoich sił na szczudłach – mimo że dla początkujących to wcale nie było łatwe zadanie.
Ostatniego dnia w związku z dbałością o rozwój emocjonalno-społeczny dzieci zaplanowany był wyjazd na przedstawienie teatrzyku, jednak z przyczyn niezależnych od organizatorów został on przełożony na inny termin. By jednak realizować założenia Tygodnia promocji zdrowia dzieci ponownie zebrały się w sali oddziału przedszkolnego, gdzie obejrzały edukacyjne bajki o zdrowym odżywianiu i znaczeniu ruchu dla zdrowia. Po raz ostatni zatańczyły też zumbę, która wyjątkowo przypadła im do gustów.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.