SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 26 kwietnia odbył się apel podsumowujący działania ekologiczne w naszej szkole. Uczniowie klasy V pod kierunkiem pani Ireny Kukli zaprezentowali symbole recyklingu czyli ponownego wprowadzenia do produkcji surowców wtórnych odzyskanych z odpadów oraz przedstawili „Dekalog ekologa” propagujący ekologiczne zachowania. Dzieci przypomniały, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać.
Światowy Dzień Ziemi to idealna okazja, żeby zastanowić się nad wpływem, jaki każdy z nas ma na środowisko naturalne. Cała społeczność szkolna została zaangażowana w działania i obchody. Od września trwa w naszej szkole zbiórka baterii oraz plastikowych zakrętek. Najwięcej zakrętek zebrali:
I miejsce -Zuzia Pawelec
II miejsce- Nikola Wydrych
III miejsce -Natalia Dwojakowska
Najwięcej baterii udało się zebrać:
I miejsce -Szymon Wydrych
II miejsce-Martyna Pawelec
III miejsce – Wiktoria Judaszewska

 

W kwietniu uczniowie naszej szkoły zbierali makulaturę. Łącznie udało nam się pozyskać 667 kg.
W tej zbiórce najlepsi okazali się:
I miejsce -Zuzia Pawelec
II miejsce -Mikołaj Palac
III miejsce – Daniel Jordan
Wzorem poprzednich lat uczniowie klas IV -VI pisali Listy dla Ziemi skierowane do osób starszych, koleżanek, rodziców z prośbą o niezaśmiecanie naszej planety. Najciekawsze listy zaprezentowano na gazetce ściennej. Wyłoniono zwycięzców:
I miejsce- Klaudia Stępień
II miejsce -Zuzia Pawelec
III miejsce- Milena Łapot
Wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w akcje ekologiczne wręczono dyplomy. Zwieńczeniem działań ekologicznych było posadzenie na placu szkolnym drzewek ozdobnych: magnoli oraz tawuły.

                                                                                                                                                                                                                        Opiekun LOP

 


 Copyright © 2014. All Rights Reserved.