SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

8 maja 2018 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uroczystym apelem upamiętnili 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po odśpiewaniu hymnu państwowego z udziałem pocztu sztandarowego uczniowie klasy VII przypomnieli najważniejsze fakty dotyczące tego wydarzenia historycznego, zwracając szczególną uwagę na jego genezę oraz najważniejsze postanowienia. Podczas prezentacji występujący odwołali się do reprodukcji obrazu Jana Matejki pt. „Konstytucja 3 maja” oraz portretów: malarza i ostatniego króla Polski. Klamrę kompozycyjną występu stanowiły tematycznie związane z uroczystością piosenki w wykonaniu uczniów klas IV-VII. Apel został przygotowany pod kierunkiem pani Urszuli Frączek oraz pani Wandy Wilczyńskiej.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.