SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 15 maja 2018 roku odbył się IV Gminy Przegląd Talentów w Językach Obcych w Mieczynie. Organizatorkami konkursu były panie Maria Gacia – nauczycielka języka angielskiego oraz Beata Bartosik – germanistka. Celem tego cyklicznego konkursu jest zachęcanie uczniów do nauki języków angielskiego i niemieckiego oraz promowanie talentów uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Krasocin.
Przegląd rozpoczęła pani Dyrektor Małgorzata Klimczyk – Karpińska, która powitała przybyłych gości i uczestników konkursu. W tegorocznych muzyczno - językowych zmaganiach brali udział uczniowie klas I-VII, a oceniało ich jury w składzie: pani Urszula Frączek – nauczyciel muzyki, pani Magdalena Michałek – nauczyciel języka niemieckiego oraz pani Ewa Sznajder – nauczyciel języka angielskiego. Ocenie podlegały walory artystyczne występów oraz poprawność językowa. Przegląd Talentów w Mieczynie od lat cieszy się wysokim poziomem występów. W tym roku także uczniowie fantastycznie wcielali się w role znanych wykonawców, tj. Ed Sheeran czy Celine Dion. Wzruszaliśmy się i bawiliśmy. Było lirycznie, ale też rockowo. Na scenie nie zabrakło także rekwizytów, m.in. pluszowego misia w rozmiarze XXL i... drzewka cytrynowego.
Wszyscy uczestnicy wyjechali od nas obdarowani pamiątkowymi dyplomami i gadżetami. Zwycięzcy, oprócz nagród książkowych, otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy z rąk przewodniczącej jury - pani Magdaleny Michałek, dyrektora szkoły - pani Małgorzaty Klimczyk – Karpińskiej i Wójta Gminy Krasocin pana Ireneusza Gliścińskiego.

 

Pani dyrektor wręczyła także dyplomy z podziękowaniami dla organizatorów konkursu pani Marii Gacia i pani Beaty Bartosik, oraz nauczycielom języków obcych, którzy przygotowywali uczniów do występów:  pani Monice Dąbrowskiej, pani Barbarze Drzewieckiej, pani Brygidzie Jasnos, pani Jolancie Karnas, pani Barbarze Smól, pani Małgorzacie Stolarczyk i pani Anecie Ślęzak. Po zakończeniu prezentacji i wręczeniu nagród goście i uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami opiekunami udali się na słodki poczęstunek.

Z przyjemnością prezentujemy wyniki tegorocznego Przeglądu Talentów:

Kategoria język angielski I-IV
Miejsce I : MARIKA WŁODARSKA – uczennica Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie
Miejsce II: BLANKA BARTKOWSKA- uczennica Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie
Miejsce III:  MAJA ŚWIERCZYŃSKA- uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie
Wyróżnienie: MARIA RADEK- uczennica Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie

Kategoria język angielski V-VII
Miejsce I : FILIP STĘPIEŃ- uczeń Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie
Miejsce II: KRZYSZTOF KOWALCZYK- uczeń Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie
Miejsce III: JOANNA MALICKA- uczennica Zespołu Placówek Oświatowych im.  rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie
Wyróżnienie: MONIKA JAMBOR- uczennica Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie

Kategoria język niemiecki V-VII
Miejsce I: JULIA AMANDA KOWALCZYK- uczennica Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie
Miejsce II: WIKTORIA BLUMA- uczennica Zespołu Placówek Ośiatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie
Miejsce III: KAROLINA BEDNARSKA- uczennica Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie

Organizatorki przeglądu panie Maria Gacia i Beata Bartosik składają serdeczne podziękowania wydawnictwom Oxford University Press, PWN, Mcmillan za przekazanie nagród książkowych oraz pamiątkowych gadżetów.

Ogromne podziękowania składamy także pani dyrektor Małgorzacie Klimczyk-Karpińskiej oraz nauczycielom i pracownikom szkoły w Mieczynie, w szczególności paniom: Irenie Kukli, Agacie Frączek, Lidii Siwek i Patrycji Klimczyk, które wsparły nas swoją pomocą i życzliwością przy organizacji talent show.

Nie możemy doczekać się kolejnego, V już Gminnego Przeglądu Talentów, który odbędzie się za rok:) Już dziś serdecznie zapraszamy. Bądźcie z nami.

                                                                                                                                                                                                          Organizatorzy

 Copyright © 2014. All Rights Reserved.