SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 26 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie w godzinach od 10:00 do 13:00 odbyła się akcja dotycząca profilaktyki nowotworów głowy, zbiórka krwi i badania cytologiczne. Zainteresowanie akcją było bardzo duże. Do szkoły przybyli zarówno mieszkańcy Mieczyna jak i okolicznych miejscowości.
W punkcie pobrań krwi było dużo chętnych osób, niestety po pierwszych badaniach ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogli oddać krew. Badania cytologiczne i profilaktyka głowy i szyi także cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie panie, które wzięły udział w badaniach cytologicznych otrzymały upominki. W akcję zbiórki krwi aktywnie włączyli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Mieczyna i Skorkowa.  Nie zabrakło również pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Mieczynie, które przygotowały poczęstunek - ciasta i owoce dla obsługi mobilnego punktu pobrań, cytobusu i osób biorących udział w badaniach.

 

                            

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.