SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

5 czerwca w naszej szkole odbył się piknik rodzinny – wyjątkowa uroczystość łącząca trzy święta: Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Dołożyliśmy wszelkich starań, by ten szczególny dzień był pełen radości i niespodzianek zarówno dla rodziców jak i naszych milusińskich. Zabawę rozpoczęliśmy po pierwszej lekcji. O godzinie 9:00 pani dyrektor Małgorzata Klimczyk-Karpińska powitała  rodziców i uczniów i złożyła życzenia przybyłym gościom. Następnie wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego w specjalnie przygotowanym na tę uroczystość zestawie wierszy i życzeń dla rodziców. Nie zabrakło także przepięknych piosenek oraz- jak już przedszkolaki zdążyły nas przyzwyczaić – tańca przygotowanego przez panią Małgorzatę Sornat. Po nich z równie wzruszającymi słowami do swoich rodziców przemawiali uczniowie klasy I i II, którzy pod opieką pań Mieczysławy Ciszek i Lidii Siwek także uraczyły zebranych występami tanecznymi. Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała sponsorom i wszystkim zaangażowanym w organizację pikniku wręczając specjalne „Podziękowania”, a przedszkolaki obdarowały rodziców wcześniej przygotowanymi pamiątkowymi portretami. Pierwsze godziny naszego festynu to zabawy na świeżym powietrzu przygotowane przez dyrekcję, wychowawców i dzięki hojności sponsorów – nie mogło zabraknąć karuzeli, dmuchanej zjeżdżalni, basenu z kulkami oraz trampoliny.

 

Do atrakcji przygotowanych na ten dzień należy zaliczyć również udział pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Mieczyna, które serwowały dzieciom świeżutkie, pachnące, a przede wszystkim pyszne gofry oraz zimne napoje.  KGW organizowało także różne konkursy, w których nagrodą były śliczne maskotki. Dzieci mogły także wykazać się umiejętnościami literackimi i plastycznymi, tworząc wspierające narodową kadrę w piłce nożnej laurki i życzenia z okazji Mundialu 2018 w Rosji. W zamian, jako zachętę do kibicowania Naszym, dzieci otrzymały flagi kibica, czapki, koszulki i inne piłkarskie gadżety.
Kolejnym punktem programu było spotkanie ze strażakami OSP w Mieczynie, którzy przyjechali samochodem strażackim i zaprezentowali dzieciom sprzęt. Wspólnie z uczniami rozciągnęli węże gaśnicze, a następnie omówili działanie urządzeń. Na koniec zaprosiliśmy dzieci na kiełbaskę z grilla i obdarowaliśmy je pysznymi lodami. Gmina Krasocin ufundowała dla każdego dziecka plakietkę z okazji Jubileuszu 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Piknik rodzinny przebiegł w miłej atmosferze i był okazją do kolejnego spotkania całej społeczności szkolnej.
Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom:
•    Państwu Marii, Janowi Chruściel
•    Państwu Renacie, Mariuszowi Chruściel
•    Państwu Anecie Chruściel, Markowi Stanior
•    Stowarzyszeniu Świętokrzyska Rybacka Lokalna Grupa Działania z siedzibą we Włoszczowie
•    Kołu Gospodyń Wiejskich z Mieczyna
•    Kołu Gospodyń Wiejskich z Karolinowa
•    Ochotniczej Straży Pożarnej z Mieczyna
•    Państwu Agnieszce, Sławomirowi Podstawka
•    Państwu Beacie, Janowi Wydrych
•    Państwu Irenie, Mirosławowi Łapot
•    Państwu Agnieszce, Mirosławowi Kmieć
•    Państwu Urszuli, Tomaszowi Taras
•    Państwu Dorocie, Arkadiuszowi Łapot
•    Państwu Justynie, Marcinowi Łapot
•    firmie Atut-Market sp. z o. o.
•    Państwu Sylwii, Rafałowi Gągorowskim

 


    

Copyright © 2014. All Rights Reserved.