SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 07 czerwca uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią panią Marią Gacia wybrali się na wycieczkę do Włoszczowy. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kinie Muza, gdzie uczniowie obejrzeli film z cyklu profilaktyczno- społecznego pt. 'Tarapaty' w ramach programu edukacji medialnej i społecznej KinoSzkoła. Seans poprzedzony był prelekcją poprowadzoną przez panią psycholog, która poruszyła zagadnienia dotyczące komunikacji, relacji społecznych, umiejętności rozpoznawania i radzenia sobie z emocjami oraz radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych. Uczniowie pozytywnie odebrali film, a dzięki warsztatom poprowadzonym w niezwykle przystępny sposób, zrozumieli czym jest konflikt i poznali sposoby jego rozładowania, co w przyszłości przełoży się na lepsze kontakty z rówieśnikami i rodzicami. Po wizycie w kinie, czwartoklasiści wraz z wychowawczynią udali sie na basen Nemo, gdzie mogli na chwilę zapomnieć o upalnej pogodzie za oknem.  

Copyright © 2014. All Rights Reserved.