SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 11 czerwca uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami i swoimi mamami udały się na wycieczkę do ZOO Leśne Zacisze w Lisowie. Swoją przygodę rozpoczęły o godz. 8:30 wyjazdem spod szkoły, a na miejscu zawitały przed 10:00. Leśne Zacisze mieści się w malowniczo położonym terenie otoczonym lasem. Status ogrodu zoologicznego uzyskało w 2016 roku. Obecnie posiada około 90 gatunków zwierząt na terenie 23h, w tym 10h samego ZOO, które cały czas powiększa swoja objętość. Dzieci najpierw zaznajomiły się z regulaminem przebywania w ZOO, a następnie rozpoczęły zwiedzanie gdzie mogły obejrzeć różne gatunki ptaków i zwierząt zarówno tych domowych jak i tych bardziej egzotycznych. Wszystkie zafascynowały się pawiem, gdy ten rozkładał swój ogon.
Po zwiedzaniu oddały się w nurt zabaw na placu zabaw. Nie zabrakło uwielbianych przez dzieci trampolin, basenu z piłkami, karuzeli czy parku linowego. Pogoda dopisała znakomicie, nie padał deszcz, ale nie było także zbyt gorąco przez co wszyscy mogli bez zmęczenia skorzystać z różnych atrakcji. Nikomu nie chciało się odjeżdżać z Lisowa, ponieważ zabawa była znakomita, a atrakcji wiele. Ale wszystko co dobre szybko się kończy...więc pewnie do następnego roku! Zadowolone dzieci po zakupie pamiątek wróciły do Mieczyna.

 

       

Copyright © 2014. All Rights Reserved.