SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniach 11.06 – 15.06. 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki z Ciesiel wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia z Mieczyna przebywali na zielonej szkole w Jantarze na Mierzei Wiślanej. W drodze do miejsca docelowego zwiedziliśmy zamek w Malborku. Gdy dotarliśmy na miejsce, po krótkim odpoczynku udaliśmy się nad morze. Tam podziwialiśmy nadmorski krajobraz i oglądaliśmy linię brzegową morza. Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z Bałtykiem i pierwszy wypoczynek w zdrowym klimacie wybrzeża, w strefie oddziaływania jodu i soli. Dużą atrakcją okazał się pierwszy w tym roku kontakt z wodą morską.
 Kolejnego  dnia zwiedzaliśmy Gdynię: Skwer Kościuszki, Okręt Muzeum ORP Błyskawica, największy port jachtowy w Polsce - Marina Gdynia.  Mieliśmy także okazję popływać statkiem po Bałtyku. Po zejściu na ląd czekał na nas przewodnik, który oprowadzał nas dalej po malowniczym mieście Gdyni. Pomimo zmęczenia nie zapomnieliśmy o zakupie pamiątek. Następnie udaliśmy się do Sopotu zwiedzić molo i pospacerować po głównej ulicy – najsłynniejszym w Polsce turystycznym deptaku Monte - Cassino. Ponieważ dzieci rzadko bywają zmęczone, to wieczorem  bawiliśmy się na dyskotece. Po dniu i wieczorze pełnym wrażeń poranna pobudka dla niektórych była nieprzyjemną koniecznością. Ale wstać trzeba było, gdyż o godzinie 10.00, zaraz po śniadaniu udaliśmy się do przepięknego Gdańska. Tam zwiedziliśmy Stare Miasto, Długi Targ, Żuraw Gdański, Bazylikę Mariacką i Westerplatte. Spacerowaliśmy wzdłuż rzeki Motławy. Ten wesoły dzień zakończył spacer nad morze, by podziwiać zachód słońca.

 

Piątek to dzień pożegnania z morzem. Po spakowaniu bagaży i śniadaniu udaliśmy się na plażę,  by po raz ostatni przed wyjazdem posłuchać szumu  fal i krzyku mew. Zbieraliśmy muszle i bursztyny, które będą przypominały nam pobyt w Jantarze, a najmłodsi budowali zamki z piasku.
 Po wizycie nad morzem pozostają wspomnienia i żal, że czas upływa tak szybko. Może za rok znowu będziemy oddychać świeżym, morskim powietrzem, słuchać szumu morskich fal i poczujemy złocisty piach pod stopami.
Wróciliśmy do domu, jednak w naszej pamięci pozostają wspomnienia, niezapomniane wrażenia i oczywiście, nowi przyjaciele, z którymi będziemy wspominać zieloną szkołę.

Opiekunowie

      

Copyright © 2014. All Rights Reserved.