SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W sobotę 9 czerwca uczniowie naszej szkoły pojechali do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie by wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Tegoroczne działania promujące czytelnictwo były związane   z wielką rocznicą  obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę  niepodległości. Świętowano pod hasłem "Rzeczpospoczyta". Spotkanie rozpoczęto, jak na tę okoliczność przystało, od czytania i zabawy słowem. Następnie uczennice naszej szkoły  zaprezentowały taniec. O godz. 19:00  odbyła się uroczystość wręczenia  nagród laureatom konkursów: plastycznego pt. „Bibliotekarz przyszłości" oraz fotograficznego „Selfie z książką w bibliotece". Nagrody wręczał pan Ireneusz Gliściński Wójt Gminy Krasocin. Uczennica klasy VI Natalia Dwojakowska zdobyła II miejsce w    konkursie  plastycznym „Bibliotekarz przyszłości".
 Uczestnicy Nocy Bibliotek mogli korzystać ze zbiorów biblioteki. Młodsi chętnie  uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną, pląsach i zabawach muzycznych. W miłym nastroju  zastała wszystkich godzina  odjazdu do domu. Z ust naszych młodych czytelników  płynęły pytania o kolejną taką noc.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.