SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

13 września 2018 roku uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami odwiedzili Zespół Przedszkolno - Szkolny w Komornikach, do którego zawitał Naukobus, czyli mobilna stacja badawcza Centrum Nauki Kopernik. Osiemnaście stanowisk badawczych pozwoliło naszym uczniom dobrze się bawić, a poprzez zabawę odkrywać w sobie zamiłowanie do eksperymentów naukowych. Obecni na sali edukatorzy z CNK oraz nauczyciele pomagali zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżyć różne zjawiska z dziedziny fizyki, biologii, matematyki i chemii. Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali „Poradnik młodego naukowca”, w którym opisane są doświadczenia do samodzielnego przeprowadzenia w domu.     
Wizyta w Minikoperniku to niepowtarzalna okazja do tego, aby uczniowie poza zwykłymi lekcjami mogli przyswoić wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych oraz rozbudzili ciekawość w poznawaniu złożoności otaczającego ich świata.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.