SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Narodowe  Czytanie  to  zainicjowana w 2012r. przez  Prezydenta Rzeczypospolitej  ogólnopolska  akcja, której celem jest popularyzacja czytelnictwa  oraz wzmocnienie poczucia  tożsamości narodowej poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Lekturą Narodowego Czytania w tym roku jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W naszej szkole tegoroczna odsłona akcji miała wyjątkowy charakter i była  zintegrowana  ze 100 - leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbywały się w sali gimnastycznej, której scenografia nawiązywała zarówno do obchodów rocznicy jak i wydarzeń przedstawionych w „Przedwiośniu”. Za możliwość przygotowania  dekoracji w takiej szacie składamy serdeczne  podziękowanie  państwu Barbarze i  Eugeniuszowi Rak oraz  Kołu Gospodyń Wiejskich w Mieczynie,  którzy użyczyli  pięknego wieńca dożynkowego, folklorowych ozdób i  innych  rekwizytów nawiązujących do wystroju  wiejskiej dziewiętnastowiecznej izby.
Wstępem do czytania była prezentacja przez uczniów klasy VIII życia i twórczości Stefana Żeromskiego.

 

Potem wybrane fragmenty powieści z dziejami Baryki czytali uczniowie innych klas oraz nasi goście. Na scenie prezentowali się: przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich w Mieczynie: państwo Barbara i Eugeniusz Rak, pani Małgorzata Jordan, pani Barbara Dwojakowska, ksiądz proboszcz parafii Stojewsko - Marek Szyba, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie -   asp. Zbigniew Lichosik oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Wydrych. W spotkaniu udział wzięły również panie Marianna Robak i Janina Ciosek.
Po czytaniu był czas na  słodki akcent przygotowany przez państwo Barbarę i Eugeniusza Rak.
Wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję serdecznie dziękujemy i zapraszamy  do czytania książek przez cały rok.

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.