SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

28 września 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie odbyło się spotkanie autorskie z  panią Agnieszką Frączek- autorką wierszy i opowiadań dla dzieci.
Na co dzień pani Agnieszka wykłada wiedzę o języku  na Uniwersytecie Warszawskim. Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistą i leksykografem, autorką licznych prac z dziedziny językoznawstwa. Jednak, jak sama podkreśla,  największą przyjemność sprawia jej pisanie dla dzieci.
Autorka urzekła najmłodszych swoją osobowością i barwą głosu. Recytując swoją twórczość udowodniła, że jest mistrzynią humoru i dowcipnych porównań. Podczas spotkania pani Agnieszka przeczytała wiele spośród swoich znanych utworów. Już odczytane na początku wiersze: „Ja w takich warunkach pracować nie mogę” i „Słonie na spadochronie” wzbudziły entuzjazm dzieci.  Pisarka  w interesujący sposób opowiedziała najmłodszym czytelnikom jak powstaje książka. Zwróciła uwagę na pracę ilustratora, redaktora, wydawcy, księgarza, bibliotekarza. Uczniowie zadawali również pytania dotyczące twórczości oraz życia rodzinnego autorki.

 


Na koniec uczniowie mieli możliwość zakupu książek autorki, oczywiście z autografami. Dziękujemy pani Agnieszce Frączek za interesujące spotkanie zachęcające do czytania książek.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.