SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto przypada 26 września – jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych.
„Europejski Dzień Języków to święto europejskiej różnorodności językowej oraz okazja do podkreślenia korzyści płynących z nauki języków. Oba aspekty są ważne, gdyż różnorodność językowa jest podstawowym elementem europejskiej tożsamości kulturowej, a zdolność posługiwania się różnymi językami otwiera szerokie możliwości.
W tym wyjątkowym dniu podkreślamy w naszej szkole znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.
Nauczyciele przygotowali dla uczniów przewodnik po  krajach europejskich, a w nim interesujące fakty, podstawowe zwroty. Gazetka szkolna zawierała informacje na temat najczęściej używanych języków w świecie, ilości języków urzędowych w państwach UE, ciekawostki o ludziach kultury i sztuki, którzy posługują się kilkoma językami obcymi.   Uczniowie natomiast malowali flagi różnych państw, prezentowali łamańce językowe oraz dowiedzieli się: Co to jest palindrom?

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.