SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego obchodzone14 października. W naszej szkole tradycyjnie uczciliśmy ten dzień uroczystą akademią.
Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Klimczyk- Karpińska witając gości - Wójta Gminy Krasocin pana Ireneusza Gliścińskiego, panią Irenę Kuśmierczyk - kierownika Samorządowego Centrum Oświaty, księdza proboszcza Marka Szybę, a także rodziców i emerytowanych pracowników naszej szkoły.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do składania życzeń i podziękowań. Na początek uczniowie klas starszych pod kierunkiem pani Marii Gacia zaprezentowali część artystyczną, w której przedstawili kilka scen z życia nauczycieli i uczniów. Były elementy humorystyczne i chwile refleksji. W imieniu uczniów przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła pani dyrektor, nauczycielom, gościom oraz pracownikom obsługi serdeczne życzenia zdrowia i sukcesów dziękując za ich pracę oraz wsparcie.  Dzień Edukacji to również okazja do nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli. W tym roku nagrody z rąk wójta Ireneusza Gliścińskiego otrzymały panie: dyrektor szkoły Małgorzata Klimczyk-Karpińska i nauczyciel języka polskiego Wanda Wilczyńska. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymały panie Małgorzata Sornat i Lidia Siwek.

 

W drugiej części uroczystości uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pań Lidii Siwek, Mieczysławy Ciszek i Urszuli Dudek po czym nastąpił niezwykle ważny moment - pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, natomiast pan wójt Ireneusz Gliściński dokonał aktu pasowania.
Po uroczystości uczniowie klasy pierwszej otrzymali okolicznościowe prezenty, a następnie wraz z wychowawczynią i rodzicami świętowali przyjęcie w poczet uczniów naszej szkoły.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.