SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do Świętokrzyskiego  Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej "Dziecięca Piłka Ręczna". Autorami programu są Urząd Marszałkowski i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Partnerami w jego realizacji są: PGE Vive Kielce, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Adam Jarubas - marszałek województwa świętokrzyskiego. Projekt skierowany jest  do pierwszego etapu edukacyjnego - uczniów klas I-III. Program "Dziecięca Piłka Ręczna" polega na wdrożeniu działań związanych z aktywnością ruchową najmłodszych uczniów pod kątem szkolenia w mini piłce ręcznej. Nauczyciele otrzymają wsparcie metodyczne w postaci konferencji i warsztatów, a dzieci możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach  wychowania fizycznego. W ramach programu uczniowie wezmą udział w sportowej rywalizacji podczas turniejów powiatowych. Zwieńczeniem działań będzie festyn Dziecięcej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w czerwcu 2019 r.
W dniu 16 października  w Hali Sportowej MOSiR w Kielcach odbyła się  konferencja inaugurująca  to przedsięwzięcie. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Małgorzata Klimczyk-Karpińska wraz z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej panią Lidią Siwek.

 

Podczas spotkania przedstawiciele szkół podstawowych otrzymali z rąk pana Jacka Wołowca - dyrektora ŚCDN, pana Jacka Kowalczyka - dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego oraz pana Sławomira Szmala - bramkarza reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn pakiety treningowe w postaci bramek, znaczników i akcesoriów boiskowych oraz piłek do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i piłkę nożną,
Nasz region jest stolicą piłki ręcznej. Warto więc podejmować wszelkie działania, żeby poprzez  edukację przygotować kolejnych mistrzów.

                                                                        

Copyright © 2014. All Rights Reserved.