SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 Dnia 25 października uczniowie klas V i VI, z wychowawczyniami panią Marią Gacia i panią Ireną Kukla, wybrali się do kina Muza we Włoszczowie na film pt. "Cudowny chłopak". Seans filmowy odbył się w ramach programu interdyscyplinarnego KinoSzkoła, w którym od lat nasza szkoła uczestniczy. Seans poprzedzony był warsztatami z psychologiem i rozmową na temat akceptacji i tolerancji.
Film "Cudowny chłopak" opowiada historię chłopca Auggiego Pullmana, który urodził się ze zdeformowaną twarzą, przeszedł wiele operacji, by móc  w miarę normalnie funkcjonować. Chłopiec, którego dotychczas kształciła w domu mama, pomimo wielu obaw, zaczyna edukację w szkole. Auggie próbuje zyskać przyjaciół i odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości.
 "Cudowny chłopak" to film , który powinni zobaczyć wszyscy. Inny nie znaczy gorszy, wszyscy jesteśmy różni i to czyni nas wyjątkowymi. Prawdziwe piękno pochodzi z serca. My, wszyscy, młodsi i starsi, jesteśmy bohaterami, bo  przecież każdy z nas codziennie toczy jakąś bitwę i zwycięża.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.