SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 25 października uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami wybrali się do kina ,,MUZA" we Włoszczowie na seans filmowy „Zielona szkoła”z cyklu Społeczno-Profilaktycznego ,,Filmowe Drogowskazy".
Seans poprzedzony był prelekcją na temat „Zasady i umowy - jak je przestrzegać i dlaczego”. Film opowiadał o ośmioletniej Meral, która przenosi się z rodziną do innego miasta. Oznacza to dla niej zmianę szkoły. Dziewczynka próbuje nawiązać pierwsze przyjaźnie przed wyjazdem na jesienny obóz. Jest to jednak trudniejsze niż jej się zdawało. Dużo łatwiej udało jej się nawiązać więź z małą myszką, która zamieszkuje z nią jej nowy pokój. Meral  nazwała swoją przyjaciółkę Pipip. Postanawia zabrać myszkę na obóz w obawie, że dzikiego lokatora odkryją jej rodzice. Dzięki myszce dziewczynka szybko zdobywa uznanie kolegów. Niestety, chwila nieuwagi wystarcza, aby Pipip została porwana przez sowę. Meral wraz z kolegami wyrusza na wyprawę ratunkową do lasu, podczas której pozna siłę prawdziwej przyjaźni.
Film oraz prelekcja dały dzieciom lekcję jak ważne w naszym życiu są zasady i ich przestrzeganie w codziennych sytuacjach.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.