SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

17 października 2018 roku uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami: panią Wanda Wilczyńską, panią Ireną Kuklą, panią Marią Gacia i panią Agatą Frączek uczestniczyli w wycieczce do Włoszczowy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Bibliotece Pedagogicznej i  obejrzenie prezentacji multimedialnej poświęconej setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Interesującym uzupełnieniem tego pobytu stało się karaoke – śpiewanie znanych pieśni patriotycznych. Kolejnym celem wyprawy było obejrzenie spektaklu przygotowanego przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa pt. Świat robotów”. To sceniczna adaptacja na podstawie książki „Bajki robotów” Stanisława Lema. Jej bohaterami były mechaniczne istoty rozumne, którym czasem brakowało rozumu. Uwagę widzów zwróciły niektóre wartości inscenizacyjne: dynamiczny, komediowy charakter sztuki połączony z dowcipem językowym i sytuacyjnym,  efekty specjalne i ciekawa muzyka.


Organizatorzy

Copyright © 2014. All Rights Reserved.