SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 Nasze przedszkole bierze udział w projekcie  „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem  jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wybrały grupową maskotkę i  nadały jej imię  TULIŚ. Przedszkolaki co drugi dzień czytają Tulisiowi wybrane przez siebie bajki. Pierwszym etapem projektu nazwanym  "Mały miś uczy samodzielności" było wędrowanie  maskotki do domów dzieci. Przedszkolaki wraz z rodzicami  czytały misiowi książkę, a następnie w przeznaczonym do tego dzienniczku, malowały pamiątkowy rysunek związany z przeczytaną bajką.

Drugim etapem w ramach projektu, było realizowanie podprojektu, takiego jak „100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Dzieci rysowały patriotyczne rysunki, oczywiście z udziałem naszej przytulanki, oraz brały udział w akademii z okazji obchodów odzyskania niepodległości. W czasie zajęć  dowiedziały się jak ważne jest bycie patriotą.

Kolejnym etapem  były nasze Mikołajki. W prezencie dzieci dostały misia  z wyszytym imieniem TULIŚ. Cieszymy się, że możemy brać udział w tak innowacyjnym i kształtującym rozwój projekcie. Czekamy z niecierpliwością na kolejne jego etapy.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.